Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 221

Küsimus

Kas väärtpabertite repo tehinutelt tuleb intressid ka maha arvata või mitte?

Vastus - 28.04.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

TuMS § 38 lg 7 kohaselt kui repotehingul on vara tagasiostuhind kõrgem selle müügihinnast, loetakse tagasiostetud vara soetamismaksumuseks repotehingu käigus müüdud vara müügihind. Seega intresse arvesse ei võeta.