Maksuküsimus: 220

Küsimus

Käibemaksukohustuslane võõrandab kaubamärgi. Arve on vormistatud aprillis. Maksmine toimub osaliselt lepingu järgi alates maikuust. Kuidas toimub tehingu teisel poolel sisendkäibemaksu mahaarvamine?

Vastus - 28.04.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

KMS § 29 lg 3 p 1 kohaselt on sisendkäibemaks maksukohustuslase poolt teiselt maksukohustuslaselt soetatud või saadud kauba või teenuse eest tasumisele kuuluv käibemaks. Seega kui kaubamärki võõrandati aprillis, saab sisendkäibemaksu maha arvata ka aprillis. Mahaarvamise aluseks peab olema KMS § 37 sätestatud nõuetele vastav arve (KMS § 31 lg 1)