Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 - Soodushind novembri lõpuni. Esita tellimus

Maksuküsimus: 217

Küsimus

Kui väike on minimaalne juhatuse liikme tasu, et tal oleks sellest tasust kehtiv haigekassa kindlustus? (Muid töiseid tulusid tal pole, kuid ta on OÜ-s juhatuse liige ja sooviks sealt saada haigekassa kindlustust)

Vastus - 27.04.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Ravikindlustuse seaduse § 5 lg 2 p 4 kohaselt on kindlustatud isikuks sh juhatuse liige juhul, kui tema eest on makstud sotsiaalmaks vähemalt miinimummääralt (ehk 1400 kroonilt kuus). Sotsiaalmaksu tuleb miinimumilt arvestada ainult töötajate või teenistujate eest (SMS § 2 lg 3), ehk siis juhatuse liikme tasule see nõue ei laiene. Samas kui tasu on väiksem kui 1400 krooni kuus, ei laiene juhatuse liikmele ka ravikindlustus.