Maksuküsimus: 2167

Küsimus

Ettevõte kutsub Eestisse äripartnerid Rootsist (meie ettevõtte tutvustus, kontaktide loomine, koostöösidemete loomine), tasub tema lennupileti- kas see tuleks deklareerida kui külaliste vastuvõtukulu ja piirmäära ületamisel maksustada?

Vastus - 29.01.2013

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui kulud ei ole seotud konkteetse kauba või teenuse ostmise või müümisega (mille puhul saaks neid kulusid vaadelda kauba või teenuse hinna osana), on tegemist vastuvõtukuludega (transport, majutus jmt), mida maksustatakse vastavalt TuMS § 49 lg 4 toodud piirmääradele.