Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2165

Küsimus

Kui Eesti ettevõte (käibemaksukohuslane) osutab Soome ettevõttele Eestis koolitusteenust, siis kas arve tuleb esitada 20% käibemaksumääraga või 0%? Soome ettevõte on Soomes käibemaksukohuslane.

Vastus - 28.01.2013

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Koolitusteenus maksustatakse tihtipeale koolituse toimumise asukohariigis, Eestis kehtiv standardmäär on 20% (vt käibemaksuseaduse, KMS § 10 lg 2 p 2 ja p 2.1). See eeldab, et koolitusteenust müüakse osalejatele ükshaaval (kõigil soovijatel on võimalik registreeruda – näiteks Maksumaksjate liidu maksuseminarid). On ka olemas maksuvaba koolitusteenus (KMS § 16 lg 1 p 6), aga ärilisel eesmärgil läbiviidavale koolitusele see tavaliselt ei laiene.

Kui aga toimub sisekoolitus: Soome klient tellib terve koolituse nt oma töötajatele ja keegi teine seal osaleda ei saa, siis oleks sobilik see teenus paigutada üldreegli alla (KMS § 10 lg 4 p 9 – muud teenused), mistõttu maksustamine toimub teenuse saaja asukohariigis. See tähendab, et Eestis on 0% käive ja Soomes arve saaja pöördmaksustab.