Maksuküsimus: 2094

Küsimus

Eesti ettevõtja (käibemaksukohustuslane) ostab Rootsi käibemaksukohustuslaselt teenust (joonised ja plaanid, mida kasutatakse Eestis), kas deklareerime nimetatud teenuse pöördkäibemaksustatavana?

Vastus - 25.09.2012

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah. Sõltuvalt joonistest või plaanidest võib käibe tekkimise koht olla Eesti kahel erineval alusel. Kui need on konkreetset kinnisasja puudutavad joonised (nt arhitektiteenus, maamõõtja vms), siis on käibe tekkimise koht Eesti KMS § 10 lg 2 p 1 alusel. Muudel juhtudel KMS § 10 lg 1 alusel. Kuna käibe tekkimise koht on Eesti, siis tuleb teenus pöördmaksustada ning sisendkäibemaks samas deklaratsioonis üldkorras (vt KMS § 29 lg 1 ja § 32) maha arvata.