Järgmised koolitused: Tallinnas ja Tartus - Aastaaruanne 2020 ja maksud 2021 registreeri / loe lähemalt

2042

Küsimus

Pangast audiitorile küsitava tõendi eest võtavad kõik pangad ühesugust tasu. Näiteks LHV saadab ka arve tõendi väljastamise eest, kus on ka käibemaks välja toodud. Kui Swedbangast seda arvet küsisin, vastasid, et see on pangateenus ja ei ole käibemaksuga maksustatud.Kas see võib Teie arvates nii olla?

Vastus - 04.06.2012

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Meile teadaolevalt on kõik pangad siiamaani käsitanud selliste tõendite väljastamise tasu maksuvaba pangateenusena sarnaselt makskorralduse kinnituse või konto väljavõtte eest võetava tasuga. See on osa hoiustamis- ja arveldusteenusest (mis on käibemaksuseaduse § 16 lg 2 prim kohaselt maksuvaba). Samas KMS § 16 lg 3 lubab neid teenuseid ka soovi korral käibemaksuga maksustada. Võimalik, et LHV on seda võimalust kasutanud. Samuti on võimalik, et uus turuletulija ei ole teiste praktikaga kursis ja tõlgendab käibemaksuseadust omamoodi või on saanud MTA-st teistsuguse tõlgenduse. Me proovime selle põhjuse välja selgitada.