Maksuküsimus: 20

Küsimus

Aktsiaselts ostis teiselt käibemaksukohuslaselt tootmise arendamiseks kasutatud seadmed.
Arvestasime maha sisendkäibemaksu : näitasime KMD real 5 ja 5.2. Alustasime ka amortisatsiooni arvestust. Praeguseks on selge, et me sellel aastal tootmist ei alusta, põhivara ei paigalda ning seadmed jäävad lihtsalt ootele.

Kuidas peab toimuma käibemaksu arvestus ?

Vastus - 17.11.2005

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui põhivara on kasutamiseks ainult maksustatava käibe tarbeks, siis saab soetamisel kogu sisendkäibemaksu maha arvata. See, et tootmise alustamine edasi lükkub, ei oma tähtsust.
Juhul kui põhivara hakatakse kasutama nii maksustatava kui maksuvaba käibe tarbeks, siis sisendkäibemaks korrigeeritakse iga kalendriaasta lõpul lähtudes maksustatava käibe tarbeks põhivara kasutamise tegelikult osatähtsusest sellel kalendriaastal (KMS § 32 lg 4 viimane lause)