Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

1939

Küsimus

Eesti firma(käibemaksukohuslane) teostab teisele Eesti firmale(käibemaksukohuslasele) veoteenuseid Valgevenesse.Kuidas on õigem maksustada kas 20% või 0 %-ga?Milliste dokumentidega tuleks vajadusel seda vedu Maksuametile tõestada?

Vastus - 27.09.2011

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui veetavale kaubale rakendatakse ekspordi või transiidi tolliprotseduuri, siis rakendub KMS § 15 lg 4 punkti 8 või 9 alusel 0% maksumäär ka Eesti käibemaksukohustuslasele osutatava teenuse korral. Vastavat asjaolu tõendab tollideklaratsioon.