Maksumaksjate liidu 25. juubeli puhul LIITUMINE kuni oktoobri lõpuni LIITUMISTASUTA! Astu liikmeks

1735

Küsimus

Osaühing ei ole käibemaksukohuslane. Müügitulu sisaldab ka tulu kirjastustelt autoriõiguste omandamise ja Eesti Teatri Agentuurilt saadavate autoritasude eest. Kas eelpool nimetatud tulu loetakse käibemaksuga maksustatavaks tuluks 250 000 kr aastatulu arvestamisel?

Vastus - 06.07.2010

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Autoritasu on autoriõiguse eseme kasutamise eest autorile makstav teenustasu ning maksustatav käibemaksuga. Ka autoriõiguse võõrandamine on maksustatav käive (käibemaksuseaduse mõistes teenuse osutamine, vt KMS § 2 lg 3 p 3). Seega üldjuhul tuleb mõlemaid arvestada registreerimiskohustuse tekkimisel (täpsemalt vt KMS § 19 lg 1).