Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

1726

Küsimus

Eesti ettevõte A teoastab paigaldustöid Eestis Tšehhi ettevõttele, kes omakorda teeb arve teisele Eesti ettevõttele B nii kauba kui ka paigaldusteenuse eest. Ehitusobjekt asub Eestis ja kuulub Eesti ettevõttele B. Kõik osalised on käibemaksukohustuslased. Kas on olemas mingi võimalus kasutada käibemaksumäära 0% ettevõtte A arvel, mis esitatakse Tšehhi ettevõttele teenuse eest?

Vastus - 01.07.2010

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Olukorras, kus osutatakse kinnisasjaga seotud teenust, on teenuse
käibe tekkimise kohaks alati see riik, kus kinnisasi asub (KMS § 10 lg 2 p 1). Seega on teenuse käibe tekkimise kohaks Eesti ja 0% maksumäära kasutamine ei ole võimalik.