Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

1660

Küsimus

Eesti ettevõtja (käibemaksukohustuslane) teeb alltöövõtuna ehitusteenust teisele Eesti ettevõtjale (samuti käibemaksukohustuslane). Teenuse osutamise koht asub Soomes. Kas ettevõtja, kes teeb teenust alltöövõtuna ja esitab arve teisele Eesti ettevõtjale, võib teha arve 0%, kuna teenust osutatakse välismaal asuva kinnisasjaga seotult?

Vastus - 11.03.2010

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

KMS § 10 lg 4 p 1 kohaselt ei ole käibe tekkimise koht Eesti, kui: osutatakse välisriigis asuva kinnisasjaga seotud teenust, sealhulgas ehitamine, hindamine ja hooldamine ning kinnisasja võõrandamiseks, ehitamise ettevalmistamiseks ja korraldamiseks osutatav teenus ning majutusteenus.

Kui sellise käibe tekkimise koht ei ole Eesti, siis on maksumäär 0% (KMS § 15 lg 4 p 1).

Kui teenuse saaja ei ole Soomes käibemaksukohustuslase või piiratud käibemaksukohustuslasena registreeritud (st pöördmaksustamist ei teosta saadud tarne osas), siis võib Soomes tekkida kohustus enda käibemaksukohustuslasena registreerida ning arve tuleks esitada Soome käibemaksuga. Sellisel juhul jääb vastav käive Eesti käibedeklaratsioonist välja (KMS § 15 lg 6.1), sellele kohaldatakse nullmäära asemel maksuvabastust (see ei piira sisendkäibemaksu mahaarvamise õigust, tegu pole maksuvaba käibega).

Vt Soome maksuhalduri kodulehelt lisateavet (pdf formaadis fail): http://www.vero.fi/nc/doc/download.asp?id=1973;242062

Soome maksuameti veebilehelt: http://www.vero.fi