Maksuküsimus: 153

Küsimus

Seoses ettevõttes läbi viidava käibemaksu kontrolliga tuli maksuhaldur järgmisele avastusele: ettevõtte ainuke palgaline töötaja on hetkel lapsehoolduspuhkusel, ent korraldab ka vähesel määral tööasju töötelefoniga. Töö eest hetkel raha ei saa. Maksuhaldur väidab, et kuna ettevõtte jaoks on tegemist tasuta tööjõuga, siis firmal puudub selle töötajaga seotud kuludelt (telefon siis) sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus. Kui töötaja saaks kasvõi 100 krooni palka, siis probleem puuduks. Kas tema väide on tõene? Sooviks võimalusel ka viiteid, et enda seisukohti selgitada.

Vastus - 07.03.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

K.. -piip-piip-piip-piip-piip-piip-piip-piip-piip-piip-piip-piip-piip- piip-piip-piip-piip…
… hakatuseks soovitage maksuametnikul lugeda käibemaksu § 2 lg 2 ettevõtluse mõistet, kus on kirjas, et ettevõtlus on iseseisev majandustegevus, mille käigus võõrandatakse kaupa või osutatakse teenust.
Palga maksmine ei tohiks kummagi mõiste alla minna.