Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

1424

Küsimus

MTÜ juhatuse liige kasutab isiklikku sõiduautot ühingu projektidega seotud eesmärkidel.Kuidas hüvitada tekkinud kulud? Kas võib maksta autokompensatsiooni?

Vastus - 05.10.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Isikliku sõiduauto kasutamisel ametisõitudeks toimub hüvitamine tulumaksuseaduse § 13 lg 3 p-s 2 sätestatut arvestades. St makstakse kuni 1000 kr kuus lihtsustatud korras või kuni 4000 kr arvestuse (sõidupäevik) alusel arvestades, et kilomeetri hind on 4 kr.

Kuludokumentide alusel hüvitamist seadus ei võimalda. Ametilähetuse ajal on võimalik tekkinud kulud (kütus) kuludokumendi alusel hüvitada (summalist piiri ei ole).

Vt täpseid juhtnööre 2009. a jaanuarikuisest MaksuMaksjast lk 11-22.