Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

1411

Küsimus

Kas MTÜ peab registreerima ennast käibemaksukohustuslaseks, kui tema tulud on 250 000.-? Tulud on liikmete ja erinevate firmade annetused, mis omakorda kulutatakse erinevate põhikirjaliste projektide tarvis.

Vastus - 16.09.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Käibemaksuseaduse § 19 lg 1 kohaselt tuleb isikul käibemaksukohustuslaseks regisreerida end juhul, kui maksustatav käive ületab kalendriaasta algusest arvates 250 000 krooni.

Käibe mõiste on KMS § 1, mille kohaselt käibemaksu objektiks on nt käive, välja arvatud maksuvaba käive, mille tekkimise koht on Eesti, samuti teenuse osutamine, mille käibe tekkimise koht ei ole Eesti.

Kuna teie saate annetusi, siis tegemist pole teie jaoks käibega, mistõttu puudub teil ka kohustus end käibemaksukohustuslaseks registreerida.