Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1388

Küsimus

Ettevõte müüb tema valduses oleva eluruumi. Kuna ostul (2003)sisendkäibemaksu maha ei arvatud, siis müüakse maksuvabalt. Ettevõte on soetanud äripinda kööginurga aga nüüd seoses eluruumi müügiga paigaldati nimetatud köögimööbel sinna. Eluruum müüdi tervikuna, koos köögimööbliga, maksuvabalt. Köögimööbel soetatud 2002. a ja käibemaks oli tagasi küsitud. Kas köögimööbli pealt tuleks ettevõttel käibemaksu kohustus?

Vastus - 27.07.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kuna mööbel on soetatud 2002 aastal ja olete kasutanud seda oma ettevõtluses, siis tulenevalt KMS § 46 lg 5 olete seda kasutanud oma ettevõtluses juba üle 10 aasta ning ümberarvestust tegema ei pea.