Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1349

Küsimus

Ostsin 2005. a korteri. Elumuutuste toimel aga ei saanud seal elada ja andsin selle sümboolese hinnaga üürile, et saaks vaid kommunaalmaksed makstud. Korterit sain üürida üle aasta (mõned kuud), pärast mida ma otsustasin, et üürnikke ma enam ei võta ja hoidsin lihtsalt igaks juhuks, et äkki läheb tarvis endal või sugulastel. Siiani pole vaja läinud. Kuna maksan ise viimased 3 aastat kommunalmakse, tundub majanduslikult mõttetu seda korterit tühjana hoida. Otsustasin korteri müüa. Kinnisvara hinnalangus mõjutab niipalju, et müügiperiood kestab juba üle aasta. Seega maksan ma kogu selle aja vältel kommunaalteenuste eest. Tegin ka pisiremonti ehk uuendasin seinakatteid ja tegin pisikest sanitaar-tehnilist remonti, et korter atraktiivsem tunduks ning selle kiiremini müüa saaks. Küsimus on nüüd selline, et kas pean maksma korteri müümise korral tulumaksu?

Vastus - 18.05.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Te ei ole paraku oma EML liikmelisust paljastanud, seetõttu peate vastuse ise leidma järgmistest allikatest:
1. Tulumaksuseadus, § 15 lg 5: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13161648
2. Madis Uusorg. Tulumaks eluaseme müügilt. – MaksuMaksja, 2005, nr 11, lk 18-21.
3. Lasse Lehis. Probleeme ja probleemikesi kinnisvara müügitulu maksustamisel ehk kuidas kokku väänata TuMS § 15 lõike 5 mõte ja säte. –MaksuMaksja, 2005, nr 11, lk 21-23.