Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 133

Küsimus

Läti ettevõte A osutab vahendusteenust Eesti ettevõttele C. Antud teenus on seotud teise Läti ettevõtte B osade ostu-müügiga, kus osapoolteks Eesti ettevõte C ja Läti ettevõte B.
Kus peab Eesti ettevõte C deklareerima sisendkäibemaksu (kas Eestis v.Lätis?) ja kas ta võib selle tehinguga tekkinud sisendkäibemaksu tagasi küsida? Antud tehingu arve esitati veebruar 2006 ja tasumise tähtaeg 31.12.2006.a. Eesti ettevõte C tasub arve eest osade kaupa. Osade ost –müük on toimunud 2005, aga osaliselt pole raha laekunud.

Vastus - 23.02.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Osaühingu osa müügi vahendamine kujutab endast krediidiasutuste seaduse § 6 lg 1 punktis 8 nimetatud tehingut, mis on maksuvaba (KMS § 16 lg 2 p 5). See tähendab, et Eestis pöördmaksustamist ei toimu ning seetõttu ei teki ka sisendkäibemaksu küsimust. Tehingu täitmise ja vahendustasu maksmise aeg maksustamist ei mõjuta.