Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1326

Küsimus

Ettevõttes töötab remondimeister, kellele makstakse töötasu. Kuna ta kasutab oma töös kallist tööriista, siis soovib ta saada selle eest eraldi renditasu. Kuidas toimuks maksustamine?

Vastus - 22.04.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui pooled soovivad kokku leppida töötaja tööriista kasutamise eest tasu maksmises, siis kasutustasu (üür/rent) on füüsilise isiku jaoks tulumaksuga maksustatav tulu (TuMS § 16 lg 1). Kui väljamakse tegija on TuMS § 40 mõistes tulumaksu kinnipidaja, siis täidetakse tulumaksukohustus tulumaksu kinnipidamise teel (TuMS § 41 p 7). Kui kasutustasu on turuhinnast kõrgem, siis on turuhinda ületav osa erisoodustus (mida võib ka isikustatult maksustada palga osana). Võimalik on ka lihtsalt palka suurendada ning maksta palgalt maksud.

Maksuvabalt saaks hüvitada aga näiteks tööandja huvides kantud teatud (kasutus-)kulud (TuMS § 12 lg 3).

Vt ka sarnast küsimust: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=334