Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1323

Küsimus

Ettevõte üürib eraisikult eluruumi. Üürilepingus on kirjas tingimus, et üürileandja ise peab maksuametile tulumaksu kandma saadud tulu pealt.
Kas see tingimus on seaduslik ja võtab ettevõttelt kohustuse ise tulumaks kinni pidada?

Vastus - 16.04.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui eraisik ei ole just füüsilisest isikust ettevõtja (ja saadud üür tema ettevõtlustulu), siis ei ole selline tingimus lepingus tulumaksuseadusega kooskõlas. Väljamakset tegev ettevõtja on reeglina ise kohustatud tulumaksu kinni pidama (vt tulumaksuseaduse § 40 ja 41).