Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1282

Küsimus

Teenuste pöörmaksustamine. Taanis asuv emafirma on tellinud Taanist teenused, mis puudutavad kogu kontserni - nt, toodete etikettide disainid ja reklaamiagentuuri tasud, kindlustused. Teatud osas tehakse arved edasi Eesti tütarfirmale. Kas tegemist on Eesti firma jaoks pöördmaksustamise alla minevate teenustega?

Vastus - 05.03.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Teenuste osas tuleks iga üksiku teenuseliigi osas vaadata, kas see teenus on Eestis maksustatav või mitte. Näiteks toodud reklaamiteenused ning ka kujundused on KMS § 10 lg 2 alusel Eestis maksustatavad, st tuleb pöördmaksustada kuna käibe toimumise koht on Eesti. Kindlustus on Eestis aga maksuvaba käive (KMS § 16 lg 2 p 1) ning sellise teenuse saamist ei pöördmaksustata.

Pöördmaksustamise kohustuse tekkimise kohta vt täpsemalt KMS § 3 lõikest 4.