Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1242

Küsimus

Soome firmale osutame konsultatsiooni teenust (olemas spetsialistid, kelle oleme koolitanud mööbliprojekteeriateks) nüüd nõustame Soome firmat sama programmi kasutamises. Konsultatsiooni antakse kas interneti teel või käivad inimesed Soomest Eestis. Kuidas maksustada käive. Kas tegemist 0% ja Soome poolel pöördmaksustamine? Või kuna konsultatsioon antakse Eestis, siis 18%.

Vastus - 04.02.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui Eesti KMK osutab Soome KMK-le või piiratud KMK-le konsultatsiooniteenust, siis ei ole käibe tekkimise koht Eesti, sõltumata sellest, kas konsultatsioon toimub Eestis või väljaspool.

Arve läheb nulliga (KMS § 10 lg 5 p 7 kaudu § 10 lg 2 p 3, § 15 lg 4 p 1). Arvele peab märkima saaja (piiratud)KMK koodi ning viite alussätetele või sõnalise viite (nt [i]reverse charge liability[/i]).