Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 1172

Küsimus

Tere, eraisik (ei ole FIE) tahaks müüa OÜ-le tööpingi, mille ta soetas välismaalt 4,5a tagasi, ostudokumente alles enam ei ole. Tööpinki alguses kasutati, kuid nüüd on 1,5a tühja seisnud. Kas ja millised maksukohustused müügiga seonduvad FI-le. Kas see on sõltuvuses ka müügihinnast?

Vastus - 15.12.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui füüsiline isik kasutas seda tööpinki isiklikuks otstarbeks, mitte aga ei soetanud edasimüügi eesmärgiga, siis on õigus see tööpink võõrandada ilma maksukohustuseta (tulumaksuseaduse § 15 lg 4 p 4 – tulumaksuga ei maksustata tulu isiklikus tarbimises oleva vallasasja võõrandamisest) ja soetusdokumentide olemasolu või puudumine ei ole oluline. Maksuvabastuse saamiseks ei ole nõutav, et inimene kasutaks asja isiklikus tarbimises kuni müügi hetkeni.