Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

1159

Küsimus

Maksan välismaise äripartneri majutuse ja toitlustamise hotellis ja hiljem edastan tehtud kulud ostetud kauba maksumuse sees. Kas sellisel juhul võin majutuselt ja toitlustuselt sisendkäibemaksu maha võtta?

Vastus - 04.12.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Vastus on jaatav. Kui tegu ei ole tavalise vastuvõtukuluga (äripartneri majutamine, toitlustamine, mille puhul kulu kannab võõrustaja), vaid kulude edasimüügiga kauba hinna sees, siis on käibemaksu mahaarvamine lubatud KMS üldreeglite alusel (KMS § 29, 31).