Maksuküsimus: 1158

Küsimus

Kui firma soovib oma töötajatele teha jõuluks kingiks kinkekorvi, siis kas selle pealt tuleb maksta erisoodustusmaksud ja kuidas on käibemaksu arvestamine, kas võib maha arvata või ei?

Vastus - 03.12.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tegu on ilmse erisoodustusega (tasumisele kuulub erisoodustuselt makstav tulu- ja sotsiaalmaks). Käibemaksuseaduse § 30 lg 1 keelab selliste kulutuste puhul sisendkäibemaksu maha arvata.