Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 - Soodushind novembri lõpuni. Esita tellimus

Maksuküsimus: 1153

Küsimus

Lugu selline, et olen täisealine ja teenin ise endale elatist.

Samas mu vanemad kannavad mulle endiselt iga kuu üle teatud summa (nad lihtsalt tahavad seda teha). Summade suurusjärk on nii 5000 krooni (neil on lausa otsekorraldus tehtud).

Kas seda saab käsitleda tuluna mida maksustada?

Vastus - 21.11.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

See on kingitus. See on teie jaoks tulumaksuvaba (vt tulumaksuseaduse § 19 lg 3 p 6).