Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1090

Küsimus

Olen tegemas oma firmat ja sooviksin olla töötajatele helde ülemus. Tahaksin enda kanda võtta nende spodiklubi aastakaardid ja kõik töölõunad.
Ma ei maksaks seda neile välja ei hüvitise ega lisatasuna, see ei oleks isegi mitte kingitus ega annetus, vaid sooviksin marssida töötajatega hanereas kõrvaltänava kohvikusse ja asuda ühise laua taha sööma ning ärijuttu ajama. Ühise arve maksaks ettevõtte omanik või selleks volitatud isik firma kaardiga.
Kas ma teen õigesti? Kas antud tegevust on õigus kajastada kui firma kulu (ärilõuna)? Ometigi, ma ei anna neile otsest raha ja igasugune võimalus välistub, et töötajad paneksid lõunasöögi raha omale tasku ja nosiksid kodust kaasa võetud võileibu või kulutaksid lõunasöögile vähem ja teeksid raha vahelt.
Sama lugu on spordiklubi aastakaardiga. Ma ei maksaks seda neile välja ei hüvitise ega lisatasuna, see ei oleks isegi mitte kingitus ega annetus, vaid laseksin arve kirjutada firma nimele. Veelkord, kas mul on selliseks tegevuseks alust.
Miskipärast arvan, et lõunasöögi kohapealt võib mul olla õigus, sest see toimub äri huvides. Spordiklubi arveid firma kuluks nimetada oleks ilmselt vale ja selleks ei ole mul ühtegi seadusliku alust.

Vastus - 06.10.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Erisoodustus tekib, kui töötaja (TuMS § 48 lg 3 mõistes) saab tööandjalt (TuMS § 48 lg 2 mõistes) töösuhtest tulenevalt (TuMS § 48 lg 4 mõistes) rahaliselt hinnatava hüve isiklikes mitte tööandja huvides.

Kui tööandja toidab töötajaid, siis on see erisoodustus. Erisoodustuseks loetakse isegi „päris ärilõuna“, kus nt juhatuse liige kohtub äripartneriga ja tööandja maksab nii äripartneri kui ka oma juhatuse liikme lõunasöögi kinni. Äripartneri osas on see vastuvõtukulu. Viimase näite osas on EML juhtinud tähelepanu ebanormaalsele maksukäsitlusele, kuid hetkel nii on.

Ka spordiklubi osas on üldvastus – see on erisoodustus. Täpsemalt saab selle teema kohta lugeda 2008. a MaksuMaksjast nr 8, lk 20-21: Martin Huberg. Ebatervislik maksuotsus.