Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 - Soodushind novembri lõpuni. Esita tellimus

Maksuküsimus: 1070

Küsimus

Kui töötaja saab välismaal töötasu ja päevaraha ja kohtutäitur saadab kirja, et palk kinni pidada, kas sel juhul päevaraha kuulub ikkagi töötajale väljamaksmisele ning kinnipidamise teen ikkagi ainult töötasu pealt?

Vastus - 10.09.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Täitemenetluse korras saab nõuet pöörata mistahes rahalisele maksele, olgu see palk, päevaraha, honorar, renditasu, intressid vms. Oluline on jälgida, mida kohtutäitur täpselt kirjutanud on. Täitemenetluse seadustiku § 114 nõuab, et kohtutäitur annaks nõude arestimise aktis ka nõude üldise kirjelduse. Kui aktis mainitakse ainult töötasu, siis see päevarahasid ei puuduta. Kuna päevaraha on olemuselt kulude hüvitamine, siis ei saa päevaraha lugeda sissetulekuks täitemenetluse seadustiku § 130 mõttes ja seda ei saagi arestida nii nagu palka.