Maksuküsimus: 1066

Küsimus

Millal pean ettevõtte käibemaksukohustlaseks registreerima? Hetkel on ettevõtte alles tegevust alustanud. Ei toimu veel ostu ega müüki. Kas pean seda siiski kohe tegema? Kus kohas saab ettevõtet registreerida käibemaksukohustlaseks?

Vastus - 28.08.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Käibemaksukohustuslaseks registreerimine muutub kohustuslikuks siis, kui maksustatav käive ületab kalendriaastas 250 tuhat krooni. Vt lähemalt käibemaksuseaduse § 19. Võib ka varem registreerida, see on kasulik siis, kui hakkate tegema suuremaid ostusid ja tahate sisendkäibemaksu maha arvata. Registreerimisavalduse vormi koos juhendiga leiate maksuameti kodulehelt:
http://www.emta.ee/failid/VORM_KR_06.pdf