Maksuküsimus: 1052

Küsimus

Meie Eestis registreeritud firma ostab teiselt Eesti firmalt Eestisisest transporditeenust. Kas meie firma võib teha arve edasi Rootsis asuvale emaettevõttele ilma käibemaksuta?

Vastus - 05.08.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Arvet ei saa edasi teha maksuvabalt. Käibemaksuseaduse § 10 ja § 15 koostoimes sätestavad, et teenusele tuleb lisada käibemaks 0% või 18% (olenevalt sellest, kas Eestisisene vedu moodustab osa veost, mis algab või lõpeb teises liikmesriigis). Maksuvaba ja 0% määras maksustatavat käivet tuleb osata eristada.