Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1040

Küsimus

Kas isikliku sõiduauto kompensatsiooni võib maksta ka omanikule, kes ei ole juhatuse liige ja kes ei saa ettevõttest palka ega muid tasusid, kuid täidab ettevõttes siiski tööülesandeid?

Vastus - 16.07.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui osaluse omanik ei ole töötaja ega juhatuse liige, siis temale üldine isikliku sõiduauto hüvitise maksmise kord (TuMS § 13 lg 3 p 2) ei kohaldu. Temale saab tulumaksuseaduse § 12 lg 3 alusel tulumaksuvabalt hüvitada kuludokumendi alusel sellised kulud, mis on tehtud hüvitise maksja huvides. Kui isiku huvides oli vaja isiklikku sõiduautot kasutada, siis saab maksuvabalt kuludokumendi alusel kantud kulud hüvitada. Summalist piiri ei ole.