iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksuküsimus: 1025

Küsimus

Kui Eesti ettevõtja esitab konsultatsiooniteenuste eest arve Läti ettevõtjale, kes ei ole maksukohustuslane, siis kas endiselt saab arve teha 0 määraga (pöördmaksustamine) või peab sellele arvele lisama käibemaksu ?

Vastus - 25.06.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui Läti ettevõtja ei ole Lätis maksukohustuslane, siis ei saa ta ka Lätis arvestada pöördkäibemaksu ning arvele tuleb lisada Eesti käibemaks (vt käibemaksuseaduse § 10 lg 5 p 7).