Maksuküsimus: 1009

Küsimus

Kui müüa maha oma kahjumis olevad aktsiad, siis mismoodi ma seda tuludeklaratsiooni märgin ja kas ma pean ka nende pealt makse maksma?

Vastus - 19.05.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Väärtpaberite võõrandamisel maksustatakse kasu (TuMS § 37). Kui saadakse kahju, siis maksukohustust ei teki, kuid kahju on võimalik deklareerida ning seda saab maha arvata väärtpaberite võõrandamisest saadavast kasust. Kui kahju on kasust suurem, siis kantakse kahju edasi järgmistele maksustamisperioodidele ja seda saab tulevikus kasutada, ajalist piirangut ei ole (TuMS § 39).
Infomaterjali väärtpaberitehingute kohta leiate siit (pdf formaadis fail): http://www.emta.ee/doc.php?22977