iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Viljandi firma müüs viina suuvee nime all

Viljandi firma müüs viina suuvee nime all

Rubriik: Eesti Ekspress

Askur Alas kirjutab Eesti Ekspressis, et Tallinna sadama piirkonna populaarsetesse alkoholipoodidesse tuli paar kuud tagasi müügile kummaline uudistoode – pooleliitrises pudelis “Suuvesi”. Tema alkoholisisaldus oli 40 protsenti nagu tavalisel viinal. Keemiline analüüs kinnitas, et tegemist oli vee ja toidupiirituse seguga. Kui aga tavaline viinapudel maksab ca 50-60 krooni, siis “Suuvesi” oli poole odavam.

Ta maksis vaid 29 krooni.

Sellest rahast ei jätku isegi aktsiisimaksu tasumiseks – riik võtab pooleliitrise viinapudeli pealt aktsiisi 30 krooni ja 60 senti. Janek Kalvi on Viina Liidu aseesimehena püüdnud “Suuvett” negatiivse näitena ka Riigikogule tuua, kui see otsustas tõsta järgmisel aastal kahes jaos alkoholiaktsiisi 30 protsendi võrra. Praegu 60kroonine viinapudel maksab uuest aastast 72 krooni. “Pärast järsku aktsiisi tõstmist motivatsioon ja surve seadusest mööda hiilida suureneb,” ütleb Kalvi.

Viinatootjad soovitasid Riigikogul aktsiise tõsta mitte rohkem kui viis protsenti aastas. Aktsiisi hüppelise tõstmise kohta on Kalvil halb näide 1998. aastast, kui aktsiis tõusis 26 protsenti – järgmisel aastal laekus vaid 60 protsenti riigi eelarvesse plaanitud aktsiisist, sest illegaalse alkoholi müük tõusis. Kaudseks jätkuks sellele oli Pärnu metanooli tragöödia.

Praegu on “Suuvesi” müügilt ära korjatud. Maksu ja tolliametist vastatakse Ekspressi korduvatele päringutele vaid, et “tõepoolest on käimas väärteomenetlus toote “Suuvesi” seaduslikkuse üle, kuid kuna menetlus on hetkel pooleli, ei soovi amet sel teemal põhjalikumaid kommentaare enne selle lõppu anda”. Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/viewdoc/9682889522CFD8A3C2257306002D3300

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus