iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Venemaa tollimaksu tõus täitis idapiiri uute autode laviiniga

Venemaa tollimaksu tõus täitis idapiiri uute autode laviiniga

Rubriik: Päevaleht

Tanel Mazur kirjutab Eesti Päevalehes, et Venemaal esmaspäevast tõusev välismaiste autode tollimaks on toonud muidu aastavahetusel vaiksele idapiirile nii Sillamäe kui ka Paldiski sadamas mahalaetavad tuttuued autod.

Sillamäe ja Paldiski sadama laoplatsid on sõiduautosid täis, neid laaditakse hoogsalt treileritele ja saadetakse piiripunktide poole. Sillamäel laaditakse päevas keskmiselt kuus treileritäit sõiduautosid. Täpsemaid koguseid ja kommentaare Sillamäe sadamalt eile saada ei õnnestunud. Paldiski Põhjasadama juhatuse esimehe Robert Antropovi sõnul on Paldiskis käideldavate sõiduautode arv olnud suhteliselt stabiilne ja väga suuri kõikumisi seoses Venemaa rakendatavate uute tollimaksudega ei ole olnud.

„Mõningane kasv oli aasta lõpus ning seetõttu on sadamas olevate sõidukite arv – veidi üle nelja tuhande – isegi keskmisest madalam. Päevas laaditavate treilerite arv on stabiilselt aasta ringi kakskümmend pluss-miinus kümme,” teatas Antropov Eesti Päevalehele. Ta näeb majanduslanguses ja antud juhul Venemaa maksude tõusus sadama jaoks pigem võimalust kui ohtu, sest tõusev lõpphind mõjutab tarneahelas osalevaid ettevõtteid efektiivsuse suunas. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/454392Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus