Aastaaruanne 2022 koolituse salvestus - aastaaruannete koostamine Telli koolitus

Vene sanktsioonid tekitavad raskusi Ida-Virumaa autovedajatele

Vene sanktsioonid tekitavad raskusi Ida-Virumaa autovedajatele

Rubriik: ERR

Euroopa Liidu uued sanktsioonid kahandavad veelgi Venemaa suunalisi kaubavooge ja tekitavad uusi probleeme Ida-Viru transpordifirmadele, millest enamik tegeleb Venemaa suunalise kaubaveoga.

Euroopa Liidu kümnes sanktsioonipakett, millest osa jõustus esmaspäeval, keelab Venemaale vedada väga suurt hulka tooteid, mida saab kasutada sõjategevuse toetuseks. Keelu alla läksid isegi pakkepaber ning plastaknad ja uksed. Selline keeld kahandab veelgi Euroopa Liidu ja Venemaa vahelisi kaubavooge ning tekitab meelehärmi Ida-Virumaa transpordifirmadele.

AS Narva Auto juhatuse esimees Nikolai Burdakov ütles rahvusringhäälingule, et ta pole veel keelu alla sattunud kaupade nimekirjaga lähemalt tutvunud, kuid seni on Venemaa-vastased santsioonid tema juhitavat ettevõtet väga tugevasti mõjutanud. Piltlikult öeldes on ettevõttel kolm korda vähem autosid kui kolm aastat tagasi ning üha rohkem peab ettevõte kaubavedude asemel raha teenima kõrvaltegevustega, nagu autoremont ja parkimise korraldamine, rääkis Burdakov.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1608929990/vene-sanktsioonid-tekitavad-raskusi-ida-virumaa-autovedajatele