iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Vene maksuamet väänab käibemaksuga Hansa Leasingu käsi

Vene maksuamet väänab käibemaksuga Hansa Leasingu käsi

Rubriik: Päevaleht

17.05.06 Eesti Päevalehes kirjutab Toivo Tänavsuu, et Hansapanga Grupi tütarettevõte OAO Hansa Leasing peatas Venemaal ajutiselt uute liisingulepingute sõlmimise, sest kohalik maksuamet keeldub firmale enammakstud käibemaksu tagastamast.

Ajalehe Kommersant andmeil peab Hansa Leasing kohaliku maksuametiga kohtuvaidlusi 376 miljoni rubla (170 miljonit krooni) enammakstud käibemaksu tagasi saamiseks. Kokku võib firma kahju vaidluste tagajärjel küündida aga miljardi rublani (452 miljoni kroonini). Pole põhjendatud Hansapanga Grupi juhi Erki Raasukese sõnul on käibemaksu tagasi saamine olnud Venemaal kogu aeg firma jaoks probleem, kuid sel aastal on see eriti teravaks muutunud. Maksuamet pole oma käitumist Raasukese sõnul otseselt põhjendanud.

“Ajalooliselt on maksuamet kasutatud argumenti, et liisingfinantseerimist on kasutatud maksupettuseks ja seetõttu on meie jaoks õigustamatult see valdkond skeptilisema vaatluse all,” ütles ta. Raasuke lisas, et ta ei ole näinud märke, mis viitaksid poliitilistele põhjustele. Täpsemalt loe: http://www.epl.ee/artikkel_320855.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus