iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsuse plaan tekitaks töötukassale ligi 50 miljoni euro suuruse eelarveaugu

Valitsuse plaan tekitaks töötukassale ligi 50 miljoni euro suuruse eelarveaugu

Rubriik: ERR

Töötukassa nõukogu arutas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi plaani tõsta 50 miljoni euro ulatuses lisakulusid riigieelarvest töötukassale. Nõukogu kavaga ei nõustunud, kuid ministeerium plaanib sellega siiski edasi minna.

Majandusministeeriumi koostatud eelnõuga soovib ministeerium kokku panna otse riigieelarvest tulev töötutoetus ja töötukassa poolt makstav töötuskindlustushüvitis. See aga tähendaks töötukassa kulude suurenemist ja tekitaks praeguste arvutuste järgi eelarvesse 45–50 miljoni euro suuruse augu.

"50-miljoniline lisakulu on kindlasti see, mis oluliselt meie eelarvepilti ja ka edasist tegevust mõjutab, nii et peame olema siin täpsed," ütles töötukassa juht Meelis Paavel.

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo (Eesti 200) rääkis, et eelarve täitmise võimalusteks on kas tõsta töötuskindlustusmakset või vaadata üle töötukassa kulud. "Laias laastus on kaks võimalust. Kas tõsta töötukindlustusmakset või siis vaadata töötukassasse sisse, millised on erinevad võimalused seal – kas reservide kasutuselevõtul, prognooside ülevaatamisel või teenuste kärpimisel, mida võib-olla ei peeta nii otstarbekaks," rääkis Riisalo.

Ametiühingute ja tööandjate esindajate sõnul arutati töötukassa nõukogus läbi kõik erinevad võimalused, kuid kindlale kokkuleppele ei jõutud. Nad ei toeta töötuskindlustusmakse tõusu ega pole ka õhinal reservide kulutamisest või teenuste kaotamisest.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609348506/valitsuse-plaan-tekitaks-tootukassale-ligi-50-miljoni-euro-suuruse-eelarveaugu

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus