iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Valitsus valib ettevõtete tulumaksu lahenduse juulis

Valitsus valib ettevõtete tulumaksu lahenduse juulis

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et Rahandusministeerium esitab juuli alguses valitsuskabinetile neli tulumaksu lahenduse varianti, ettevõtjad sooviksid selgust saada võimalikult kiiresti.

Ettevõtete tulumaksu muudatused on tingitud Euroopa Liidu ema- ja tütarettevõtete direktiivist, mille kohaselt võib praegust Eesti ettevõtete reinvesteeritud kasumi tulumaksuvabastust käsitleda maksudest kõrvalehoidmisena. Eestil on direktiivi rakendamiseks aega 2009. aastani. Kaks kava näevad ette, et suures piires praegune süsteem säilib.

Ühel juhul tehtaks kosmeetilisi muudatusi olemasolevatesse seadustesse ja teisel juhul viidaks lisaks sisse investeerimisreservi süsteem, kuhu paigutatud tulu oleks tulumaksu vaba. Lootust praeguse süsteemi säilitamise võimalusest suurendavad uued Euroopast tulnud kohtuotsused. “Erinevad Euroopa kohtu lahendid lubavad nüüd ka pisut teisiti tõlgendada kinnipeetava maksu olemust,” selgitas Järvelill. Ülejäänud variandid juurutavad klassikalist ettevõtete tulumaksu süsteemi, mis tähendab, et tekkiv tulu maksustatakse ühel või teisel viisil.

Ühel juhul pakutakse kompensatsiooniks investeerimisreservi, teisel lihtsalt madalamat maksumäära. “Kuigi riskide poolest on viimane neist kõige ohutum, ei vasta see selgelt koalitsioonilepingule,” kommenteeris Rein Järvelill. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/390376

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus