iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus tahab töötu- ja haigekassa reserve endale

Valitsus tahab töötu- ja haigekassa reserve endale

Rubriik: Päevaleht

Mirko Ojakivi kirjutab Eesti Päevalehes, et valitsus arutab täna ennelõunal seadusemuudatust, millega võe­takse haigekassalt, töötuskindlustusfondilt ja keskkonnainvesteeringute keskuselt õigus hallata oma reserve, neid investeerida ja teenida niiviisi oma eelarvesse aastas sadu miljoneid kroone.

Rahandusministeeriumis val­minud eelnõu kohaselt saaks riik endale umbes viis miljardit krooni, mida investeeritaks oma äranägemise järgi. Sedasi teenitav tulu ei läheks tulevikus mitte haigekassa, töötuskindlustusfondi ega keskkonnainvesteeringute fondi eelarvesse, vaid riik saaks seda kasutada jooksvate eelarveaukude lappimiseks. Nii saabki riik seadusemuudatuste jõustumisel tuleval aastal kolme organisatsiooni raha investeerides ja nendelt tulu lõigates endale ligi 158 miljonit. Valitsuse tänase otsuse üle pole rõõmsad ei tööandjate ega töövõtjate esindajad.

Tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriisi sõnul haldavad praegu kehtiva süsteemi kohaselt kolm asutust ise oma varasid ja kasutavad investeeringutelt saadud tulu üksnes seadusega antud võimaluste kohaselt. Näiteks töötukassa kasutab investeerimistulu üksnes hüvitiste maksmiseks. Tõsi, praegu on töötukassa reserv ja iga-aastased laekumised oluliselt suuremad kui hüvitistena välja makstakse, kuid varasemate töö­andjate ja töövõtjate ning riigi vahel sõlmitud lepingute kohaselt valmistutakse reserve täiendades halvemaks ajaks. “Kui valitsus soovib hakata ise töötukassa varasid investeerima, siis tähendab see ainult üht – töötukassa sõltumatuse vähendamist ja pikemas perspektiivis selle riigistamist,” lisas Kriis.

Riigistamine võib Kriisi hinnangul tähendada aga seda, et riik pole tulevikus huvitatud töötuskindlustusmaksu alandamisest, sest see tähendaks automaatselt riigi tulude vähendamist. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/442749

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus