iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Valitsus soovib elektriaktsiisiks kuni kuuekordset EL-i miinimumi

Valitsus soovib elektriaktsiisiks kuni kuuekordset EL-i miinimumi

Rubriik: Päevaleht

Erik Aru kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes valitsuse kavandatavast aktsiisitõusust.

Kõrvale võib jätta need aktsiisimaksud, mis jäävad praegu allapoole EL-i miinimummäära, näiteks mootorikütuste või tubakatoodete oma. Nende osas pole tõepoolest midagi teha, tuleb tõsta. Kui mitte praegu, siis paari aasta pärast. Küsimuse üle, kas lootus kiiremini euroalasse jõuda kaalub üles selle, et Eesti ettevõtjate konkurentsivõime langeb kütuseaktsiisi tõusu pärast mitte keskpikas, vaid lühiperspektiivis, võib vaielda lõputult ja toetada oma väiteid kindlasti ka oponentide omadele risti vastu käivate arvutustulemustega.

Selgemaks läheb asi aga alkohoolsete jookide, iseäranis lahjemate rüübete puhul. Alkoholiaktsiisi kavatseb Eesti valitsus tõsta aastavahetusel kümnendiku, järgmise aasta juulis aga veel 20% võrra. Kõrge alkoholiaktsiisi poolest paistavad EL-is silma teadagi Põhjamaad, aga ka Suurbritannia-Iirimaa. Maarjamaine õlleaktsiis ületab EL-i miinimumi juba peaaegu kahekordselt.

Pooleliitriselt neljaprotsendise pilsneri pudelilt korjab maksu- ja tolliamet praegu 2,3 krooni, 5,4-protsendiselt Saku Rockilt juba üle kolme krooni. Erandiks on ainult väiketootjate – sellesse kategooriasse mahub Eestis vaid Sillamäe õlletehas – valmistatud kesvamärjukesele kehtiv soodusmäär. Rahandusministeeriumi koostatud pressiteates toodud tabel arvestab aga õlleaktsiisi millegipärast just tolle 50-protsendise soodusmäära järgi. Tegelikult kallineb viieprotsendist õlut sisaldav pudel mitte 47, vaid hoopis 93 senti.

Siiski jääb Eesti ka pärast aktsiisitõstmist kaugele maha näiteks Iirimaast või Suurbritanniast, kus õllesõber peab juba neljaprotsendise alkoholisisaldusega humalajoogi ostmisel valitsusele ohverdama üle 12 krooni. Samas aga kasutavad lätlased EL-i miinimummäära. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/387687 Loe ka EML pressiteadet: „Aktsiisitõus tuleb kompenseerida tulumaksu alandamisega

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus