iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus muudab maamaksu kohalike valimiste teemaks

Valitsus muudab maamaksu kohalike valimiste teemaks

Rubriik: Päevaleht

Mirko Ojakivi kirjutab Eesti Päevalehes, et IRL ja Reformierakond soovivad omavalitsustele anda õiguse loobuda kodualuse maa maksustamisest.

Nii Reformierakond kui ka Isamaa ja Res Publica Liit on koalitsioonis näidanud üles soovi anda kohalikele omavalitsustele juba lähiajal õiguse vabastada koduomanikud maamaksust. Viimastel päevadel on koalitsioonipoliitikud arutanud maamaksu teemat mitmel korral. Näiteks esmaspäeval tõstatas maamaksu kaotamise idee valitsusliidu eestseisuses Reformierakonna Tallinna linnapea kandidaat Keit Pentus, kes soovis, et koalitsioon asuks koduomanikke puudutava maamaksu kaotamise eelnõu koostama. Ootamatult selgus, et Isamaa ja Res Publica Liidu esimehel Mart Laaril oli eelnõu juba tagataskust võtta.

Laar selgitas, et koduomanikele maamaksuvabastust andva seaduseelnõu peamine ülesanne on vähendada inimeste maksukoormust. „Kindlasti ei saa riik koduomanikele maamaksu kaotamise otsust langetada ilma omavalitsuste nõusolekuta, seepärast on ka praeguses eelnõus kirjas mõte, et maamaksu kaotamise saab otsustada omavalitsus,” ütles ta. Praeguse eelnõu järgi annaks võimuliit omavalitsustele õiguse vabastada koduomanikud oma elamualuse maamaksu tasumisest linnas kuni poole hektari ulatuses ja maapiirkondades kuni hektari ulatuses. Suuremate kruntide omanikud peaksid sellest piirist ülejääva maa eest siiski maksu tasuma.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/461595

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus