iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Valitsus mõtiskleb täna ettevõtte tulumaksust

Valitsus mõtiskleb täna ettevõtte tulumaksust

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab eesti Päevalehes, et rahandusminister Ivari Padar tutvustab tänasel valitsuskabineti istungil pärast 2009. aastat kehtima hakkava ettevõtete tulumaksusüsteemi variante.

Pole veel kindel, kas otsus langetatakse, aga Eesti Päevalehe andmetel aktsepteerib koalitsioon üldiselt varianti, mis säilitaks teatud muudatustega praeguse süsteemi. Ühelt poolt annab selleks selge suunise koalitsioonileping. Teisalt on ka hiljutised Euroopa Kohtu lahendid suurendanud rahandusministeeriumi usku, et Eesti ettevõtetele konkurentsieeliseks olev süsteem võib teatatud muudatustega osutuda Euroopa seadustele vastavaks.

Rahandusministeerium on valmistanud neli erinevat otsusevarianti. Arutatakse nii praeguse süsteemi kohandatud säilitamist, mis on suurema riskiga, kui ka suhteliselt turvalist klassikalist tulumaksusüsteemi. 2009. aastal saab läbi Euroopa Liiduga liitumisel võidetud üleminekuaeg ema- ja tütarettevõtete direktiivi ülevõtmiseks, mille järgi pole võimalik praegust süsteemi samal kujul säilitada.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/392057

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus