iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus, ettevõtjad ootavad tulumaksu!

Valitsus, ettevõtjad ootavad tulumaksu!

Rubriik: Päevaleht

19.04.06 Eesti Päevalehe Ärilehes annab Mikk Salu ülevaate 2009. a nn juriidiliste isikute tulumaksureformi ideedest ning nende puudumisest.

Ettevõtete tulumaks tuleb 2009. aastal tagasi. Aga millisel kujul ja mis suuruses?

Valitsus ei tea, ja tundub, justkui ei tahagi teada. Praegune ettevõtete tulumaksu süsteem lõpeb 2008. aasta 31. detsembril.

See on selge. Olgu, öelda, et ettevõtjad ootavad tulumaksu, võib olla liialdus, kuid selgust tahetakse küll. Heldur Meerits on Eesti rikkamaid inimesi. Tema töö on maksude maksmine, mitte seaduste tegemine.

Küll aga ootab Meerits ja koos temaga ka tuhanded teised ettevõtjad, raamatupidajad ning finantsistid neid seadusi. Meerits ütleb, et otsused peaksid olema tehtud hiljemalt 2007. Siis on aega planeerida ja ettevalmistusi teha. “Aga et 2007.

aastal sünniks otsus, peaksid praegu ettepanekud laual olema. Numbrid, protsendid, tähtajad,” lisab ta. Mida aga pole, on needsamad numbrid, protsendid ja tähtajad. Rahandusmisinstri Aivar Sõerdi arvates võiks tulumaks olla 10% ja füüsilise isiku dividendidele veel lisaks 10%.

Ansip jälle arvab, et võiks jätta seadused nii nagu on ja lihtsalt veidi kõpitseda. Näiteks välisfirmade dividendid üldse maksu alt välja jätta. Täpsemalt loe siit või paberväljaandest lk 8.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus