iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus ei tohi aktsiisiraha lihtsalt sirgeks lüüa

Valitsus ei tohi aktsiisiraha lihtsalt sirgeks lüüa

Rubriik: Päevaleht

Maris Lauri, Hansabank Marketsi makroanalüütik, kirjutab Eesti Päevalehes kavandatavatest aktsiiside muudatustest.

Kahtlematult oleks parem, kui valitsus mõned aastad tagasi oleks lubatud aktsiisitõusud ära teinud – siis oleks praeguseks jäänud vähem tõsta, et miinimumtasemetele jõuda. Tollal arvas valitsus aga, et aktsiiside mittetõstmine avab tee eurole. See, et 2008. aasta on mitmete aktsiiside puhul viimane tõstmise aasta, oli teada juba enne Euroopa Liitu (EL) astumist ehk siis 2003.

aastal. Niisiis pole selles osas, mis oli varem teada, kaeblemiseks põhjust. Kahtlematult on parem, kui kõik vajalikud aktsiisitõusud tehakse ära võimalikult kiiresti, sest siis on lootust 2010. aastal inflatsioonikriteeriumi täita ning seejärel 2011.

aastal euro kasutusele võtta, mis vähendaks mitmeid Eesti majanduse riske. Aktsiiside tõstmine miinimumtasemest enam on juba poliitiline küsimus, kuid kui need on otsustatud, tuleb ka need tõusud võimalikult kiiresti ära teha. Kahtlematult on makse soodsamates majandusoludes lihtsam tõsta ka inimeste seisukohalt, kuid seekord kipub palju maksutõuse sattuma väga lühikese ajaperioodi sisse. Siin tuleb võibolla rohkem kaaluda, kuid iga edasilükkamine lükkab ka võimalikku inflatsioonikriteeriumi täitmist - ja seega ka eurot - edasi.

Kindlasti on oluline, et maksude tõusuga teenitud raha ei kasutataks valitsuskulutuste lihtviisiliseks tõstmiseks. Valitsuskulutuste kasvu peab väga selgelt piirama, see tähendab, et olulistes valdkondades tuleb seda tõsta, kuid mujal kasvu pidurdada. Näha on, et riigieelarvest palka saavate inimeste arv on väga oluliselt kasvanud viimase aasta-pooleteise jooksul ning selles osas oleks korrigeerimine vajalik. Seda saab teha ka nii, et töötavate inimeste sissetulek kasvab.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/386686

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus