iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Väikeettevõtja elu võimalikkusest Eestis

Väikeettevõtja elu võimalikkusest Eestis

Rubriik: Päevaleht

Väikeettevõtte finantsjuht Kristiina Kitsik kirjutab Päevalehe arvamusrubriigis, et nii nagu ei ole kellelegi uudis, et eestlaste käekäik sõltub otseselt ülemaailmsest majandusolukorrast, ei ole ilmselt enam ühelegi firmajuhile uudis, et ettevõtlusega tegelemine on praegu nagu viibimine paadis, mis põleb kahest otsast.

Töid ja tellimusi on järjest vähem ning riik näeb omalt poolt üha rohkem vaeva, et ettevõtete olukorda veelgi keerulisemaks muuta. Alustades küsitavatest seadusemuudatustest ja lõpetades sellega, et suurem osa energiast kulutatakse omavahel kemplemisele. Küsitavate seadusemuudatuste all pean silmas näiteks selle aasta algusest kehtima hakanud ametiauto erisoodustusmaksu tõusu.Kui varem tähendas sõidupäeviku mittepidamine ja ametiauto kasutamine ettevõtjale 1673-kroonist väljaminekut, siis sellel aastal tuleb maksta juba 3346 krooni. Kui mugavuse eest maksmine läheb kallimaks kui uue auto liising, siis väikeettevõtted hindavad sellise kulutuse liialt kalliks.

Rääkimata ettevõtetest, kellel on suured autopargid. Sõidupäeviku pidamine on küll ebamugav, ent kui nende mittetäitmine läheb näiteks kümne autoga ettevõttel maksma 33 460 krooni (ehk ühe heal tasemel spetsialisti palga) kuus, siis asuvad kõik usinasti pabereid täitma ja erisoodustusmaksu ei tasuta. Raha jääb saamata aga riigil.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/471468

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus