iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Väike maksulaekumine sunnib haigekassa reserve kasutama

Väike maksulaekumine sunnib haigekassa reserve kasutama

Rubriik: Päevaleht

Agnes Ojala kirjutab Eesti Päevalehes, et haigekassa võtab kulude katteks reservist nelja aastaga ligi 1,8 miljardit krooni.

Reedel toimunud haigekassa nõukogu koosolekul kinnitati järg­mise nelja aasta tulude ja kulude plaanimise põhimõtted, mille kohaselt võtab haigekassa kasutusele kogutud reserve. Selliste plaanide valguses on oht, et 2013. aastal langevad haigekassa reservid alla seaduses ette nähtud piiri. “See on seotud vähenenud tuludega, nii sotsiaalmaksu laekumise kui ka muude tulude vähenemisega,” tõi haigekassa juhatuse liige Kersti Reinsalu välja peamised põhjused.

Lisaks kasvavad näiteks töö­võimetushüvitise ja soodusravimite kulud. Samuti tõuseb ravimite käibemaksumäär. Reinsalu selgitas, et haigekassal on juuni lõpu seisuga jaotamata kasumit ja seaduses ette nähtud reserve kokku 3,6 miljardit krooni. Haigekassa seaduse kohaselt peab reservkapital olema kuus protsenti haigekassa eelarvekulude mahust, riskireserv aga kaks protsenti ravikindlustuse eelarve mahust.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=443600

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus