iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Vähemusvalitsusel tuleb päästa Eesti Läti tee eest

Vähemusvalitsusel tuleb päästa Eesti Läti tee eest

Rubriik: Päevaleht

Kärt Anvelt kirjutab Päevalehe uudistes sellest, et Reformierakond ja IRL peavad iga negatiivse lisaeelarve punkti puhul lisa­toetust otsima. Täpselt nii dramaatiliseks peavad mitmed vähemusvalitsuse poliitikud eesseisvat võitlust.

„Meie poolt vaadatuna ei ole tegu lehmakauplemisega, vaid Eesti päästmisega Läti teelt,” ütles eile IRL-i peasekretär Margus Tsahkna. Reformierakonna hinnangul on praegune olukord koalitsiooni tervisele lausa kasulik. „Kui koalitsioonil on suur enamus, kulub suur osa ajast ja energiast üksteisega vaidlemisele, aga praeguses olukorras hoiab 50-nene seltskond rohkem kokku kui kunagi varem,” märkis Reformierakonna avalike suhete juht Silver Pukk.

Ometi andis sellest, kui keeruliseks tõotab kujuneda teise negatiivse lisaeelarve menetlemine, märku juba esmaspäevane rahanduskomisjoni istung. Seal otsustas opositsioon Keskerakonna eestvõttel viia eelarvesse sisse muudatuse, mille kohaselt langeb vanemahüvitise ülempiir juba 1. juulist seniselt 30 000-lt 15 000 kroonile. Eile jäi sama ettepanekut toetama vaid Keskerakond, kuna selgus, et see muudatus pole väärt mitte 250 miljonit krooni säästu, vaid kõigest 56 miljonit krooni.Vähemusvalitsusel on negatiivse lisaeelarve käigus vaja leida toetus ka haigushüvitiste kärpele, mis näeb ette, et alates 1.

juulist saab lapsega kodus olev vanem haigushüvitist 100 protsendi asemel 80 ning ise haiguslehel olev töötaja praeguse 80 asemel 70 protsenti palgast. Selle kärpega hoitaks kokku 110 miljonit krooni. Käibemaksu tõstmisega 1. juulist senise 18% asemel 20%-le loodab valitsus lisatulu saada 800 miljonit krooni.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/470874Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus