iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Soovin tellida

Vähemusvalitsusel tuleb päästa Eesti Läti tee eest

Vähemusvalitsusel tuleb päästa Eesti Läti tee eest

Kopeeri viide

Kärt Anvelt kirjutab Päevalehe uudistes sellest, et Reformierakond ja IRL peavad iga negatiivse lisaeelarve punkti puhul lisa­toetust otsima. Täpselt nii dramaatiliseks peavad mitmed vähemusvalitsuse poliitikud eesseisvat võitlust.

„Meie poolt vaadatuna ei ole tegu lehmakauplemisega, vaid Eesti päästmisega Läti teelt,” ütles eile IRL-i peasekretär Margus Tsahkna. Reformierakonna hinnangul on praegune olukord koalitsiooni tervisele lausa kasulik. „Kui koalitsioonil on suur enamus, kulub suur osa ajast ja energiast üksteisega vaidlemisele, aga praeguses olukorras hoiab 50-nene seltskond rohkem kokku kui kunagi varem,” märkis Reformierakonna avalike suhete juht Silver Pukk.

Ometi andis sellest, kui keeruliseks tõotab kujuneda teise negatiivse lisaeelarve menetlemine, märku juba esmaspäevane rahanduskomisjoni istung. Seal otsustas opositsioon Keskerakonna eestvõttel viia eelarvesse sisse muudatuse, mille kohaselt langeb vanemahüvitise ülempiir juba 1. juulist seniselt 30 000-lt 15 000 kroonile. Eile jäi sama ettepanekut toetama vaid Keskerakond, kuna selgus, et see muudatus pole väärt mitte 250 miljonit krooni säästu, vaid kõigest 56 miljonit krooni.Vähemusvalitsusel on negatiivse lisaeelarve käigus vaja leida toetus ka haigushüvitiste kärpele, mis näeb ette, et alates 1.

juulist saab lapsega kodus olev vanem haigushüvitist 100 protsendi asemel 80 ning ise haiguslehel olev töötaja praeguse 80 asemel 70 protsenti palgast. Selle kärpega hoitaks kokku 110 miljonit krooni. Käibemaksu tõstmisega 1. juulist senise 18% asemel 20%-le loodab valitsus lisatulu saada 800 miljonit krooni.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/470874