iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Vabaõhumuuseumilt nõutakse üle poole miljoni maamaksu

Vabaõhumuuseumilt nõutakse üle poole miljoni maamaksu

Rubriik: Õhtuleht

Allar Viivik kirjutab SL Õhtulehes, et Tallinn ei võta maamaksu endale kuuluva lauluväljaku, Kadrioru pargi, botaanikaaia ega loomaaia ala eest. See-eest viimasest üle tee asuvalt vabaõhumuuseumilt nõutakse maksu täie rauaga.

Tallinna Lauluväljaku juht Riho Rõõmus seletab, et neile kuulub maad veidi alla 30 hektari, sellest enamiku omanik on linn. "Hoiame seda avaliku pargina isegi öösel lahti. Maamaksu lauluväljak ei maksa," teatab Riho Rõõmus.

85hektarilise Kadrioru pargi maale ei kulu samuti sentigi. "Maad on küll palju, aga maksu ei maksa. Kõik avalikud ruumid nagu sõiduteed ja pargid on vabad," teatab pargi direktor Ain Järve. Tasu kogu pargi maa-ala eest oleks väga soolane.

Presidendi kantseleile kuulub keset parki 2,6 hektarit, selle eest tuleb tänavu välja käia 144 582 krooni. Ka teletorni ja Pirita jõe vahel laiuv botaanikaaed ei maksa maamaksu. Neile kuulub 123 hektari suurune krunt. Samuti on maamaksust prii Veskimetsas olev loomaaed.

Mõlemad on linna asutused ja linna maal. Maksu ei tasu ka lasteaiad ja koolid, mis on linna maal. Samuti on sellest priid linnateater ning linnamuuseum. See-eest on prisked pealinnas asuvate riigiasutuste ja ministeeriumite maamaksuarved.

Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=276269 Loe ka: „Avaldati tüüpkaebus maamaksuteadete vaidlustamiseks

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus